Firmadolu Nedir?


www.firmadolu.com bir firma rehberi sitesidir. Türkiye'deki her firmanın ücretsiz kayıt olabileceği ve firmaları hakkında her türlü bilgi girişini yapabileceği bir sistemdir. Bu sistemin amacı; siteye üye olan firmaların haklarında yapılan her türlü yorumu ve gelen beğeniyi görürken, bir yandan da firmalarının tanıtımını ve kampanya duyurularını yapabilmesidir.

İnsanlar bir ihtiyacının farkına varır veya bir sorununu çözmek isterler.  Mesela canı sıkılıp “Güzel bir eğlence merkezine gitmek istiyorum.” dediğinde değişik içerikler barındıran bir eğlence merkezi aramaya karar verebilir. Peki sonra?

Bir arayışa başlar. İçinde bulunduğumuz bu yüzyılda artık arayışların sanal ortamda yapıldığını bilmeyen neredeyse yoktur değil mi? Genellikle bu arayış google üzerinden olur. Ancak arkadaşlarınıza sorduğunuz Facebook, Twitter gibi siteleri de kullanabilir. Derinlemesine arama yapmazlar, hangi kategoride bir şeye ihtiyaç duyarlarsa anahtar kelime olarak onun üzerinden arama yaparlar. Yukarıdaki örnekte seçilebilecek kategori “Eğlence merkezleri” olacaktır elbet. Ve arama motorlarından “Eğlence Merkezleri” ile alakalı ve alakasız yüzlerce sonuç çıkacaktır karşılarına. Gerçek şu ki karşılarına çıkan ilk birkaç şey ile yetinirler.

 İnsanlar genellikle siz internette çevirim içi olduğunuz için sizi bulmazlar. İnternet ortamında kaydınız olduğu için sizi bulurlar. Bu yüzden Sizin/Firmanızın bahsedilen bu kanallar üzerinde mümkün olabildiğince görünür hale getirilmesi gerekir.  

www.firmadolu.com firmaları kategorilendirerek barındırdığı için firmaların bulunabilirliğini güçlendirir. Burada soracağınız soru büyük ihtimalle şu olacaktır: “firmadolu.com internet ortamında nasıl bilinir durumda olacak? Tanıtımını nasıl yapacak, nasıl yaygınlaşacak?” Cevabımız ise şudur: www.firmadolu.com’un tüm seo çalışmaları yapılmıştır, sosyal medyada da aktif rol almaktadır. Reklamlar ve ilanlar aracılığıyla, Google reklamlarıyla aramalarda üst sıralarda yer almaktadır. En basit şekilde siz firmadolu.com'a nasıl ulaştınız?

Firmadolu.com’a kayıt olurken firmanızın tüm iletişim bilgilerini doldurmanız, firmanıza ait fotoğraflar eklemeniz, firmanız hakkında, yapılan işler hakkında bir tanıtım metni gibi verileri tam olarak doldurmanız ön planda olmanıza, google aramalarında ilk sayfada yer almanızda yardımcı olacaktır. www.firmadolu.com, içerisinde kayıtlı VIP firmaların kampanyalarının firmadolu.com’a ait facebook adresinde paylaşımını yapar ve yine firmadolu.com’a ait Pinterest.com adresinde firmanın logosu ile adres bilgileri paylaşımını da yapar. Bu sayede sosyal medyada da reklamınız yapılmış olur, binlerce kişiye ulaşma şansınız artar.

Firmadolu.com ile sesinizi daha kolay duyurursunuz. Örneğin bir kampanya yaptınız. Bu kampanyayı firmanızın önünde bir afiş, el ilanı dağıtımı ile veya firmanızın şahsi internet sitesinde duyurmanız daha az kişiye ulaşmanızı sağlar. Çünkü kendinize ait web sitenizi az kişi ziyaret eder, kapınızın önünden geçecek kişi sayısı her zaman azdır, el ilanlarını herkes almaz. Fakat yurdun her yerinden binlerce kişinin ziyaret ettiği bir ortamda bu kampanya, reklam bilgilerinizi duyurduğunuzda binlerce kişiye ulaşırsınız. 

 

Şimdi sesinizi duyurma ve "Ben buradayım" deme zamanı!...